Terma City / Kurumsal

TERMA CITY

Değerli Misafirlerimiz,

Dünyada ve ülkemizde baş gösteren Covid-19 virüsü ile ilgili TERMA CITY ailesi olarak sizleri ve aile üyelerinizi önemsiyor ve aldığımız önlemlerle ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Otelimiz ‘Salgın Hastalıklar Kriz Yönetimi Prosedürlerine’ bağlı olarak; Covid-19 virüsüne karşı önleyici uygularımızı genel ve çocuk alanlarımızda, misafir ve çalışan alanlarımızda detaylı bir şekilde ve titizlikle uygulamaktayız.

Öncelikle, otelimizde tüm üst yönetimin dahil olduğu bir izleme kurulu oluşturduk. "Riskin somut, tedbirlerin ise hızlı ve etkin alınması" bilinci ile çalışanlarımıza, kişisel hijyen seviyelerinin nasıl artıracaklarını anlattık, tüm alanlarımızın ortam-yüzey hijyen tedbirleri başta olmak üzere detaylı temizlik ve dezenfeksiyon uygulamalarını yaptık. Yapılan bu temizlik ve dezenfeksiyonlarda odalar, mini club, hamam & SPA kullanımı ve havuz suları ile ilgili hijyen tedbirlerimizi uyguladık ve titizlikle uygulamaya devam edeceğimiz tedbirlerimizi üst seviyede aldık.

Almış olduğumuz önlemler ve uygulamalarımız hakkında siz değerli misafirlerimizi bilgilendirmek ve 8 Haziran 2020 Pazartesi günü itibarı ile sizleri otelimizde ağırlamak için hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.

TERMA CITY Otel olarak ulusal ve uluslararası ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla yakın temasta olup, aldığımız önlemleri sizlerin ve çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlıklarını güvence altına almak için geliştirmeye devam edeceğiz.

 

 Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

 Çalışmalarımız ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

 

Tüm çalışanlarımızın ve misafirlerimizin sağlığı ve güvenliği için yapmış olduğumuz uygulamalar ve almış olduğumuz önlemler aşağıdaki şekilde bilgilerinize sunulmuştur.

1.    Otel bünyesindeki tüm departman çalışanlarımıza hijyen ve dezenfeksiyon ile sosyal mesafe konusunda etkin çalışma yürütmeleri konusunda eğitimler verilmiştir.

2.    Odalardaki ve diğer kapalı ünitelerdeki camlar günlük temizlik ve dezenfekte işlemi sırasında açılmakta ve temizlik sonrasında en az 1 saat açık kalmaktadır.

3.    Eğitimli ve hijyen sertifikalı personellerimiz maske ve eldiven kullanarak temizlik ve dezenfekte işlemlerini yapmaktadır. Odalarımızda misafirlerimize özel tek kullanımlık ürünler temin edilmiştir.

4.    Misafirlerimizin kullandığı nevresim, çarşaf, havlu ürünlerinin katlanması sırasında çırpma ve silkeleme işlemi yapılmamakta ve böylece toz ve partikül oluşumuna engel olunmaktadır. Temizlik ve sterilizasyon işlemlerimizin uygulamaları uluslararası standartlara ve sertifikalara sahip profesyonel çözüm ortaklarımız ile yapılmakta ve kayıt altında alınmaktadır.

5.    Sık dokunulan yüzeylerin, ortak kullanım alanlarındaki tuvalet ve lavaboların temizliği ve sterilizasyonu periyodik olarak yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Bu alanların temizliği için su ve deterjan ile kullanılmakta olup sonrasında sulandırılmış çamaşır suyu ve klor tablet uygulaması yapılmaktadır.

6.    Resepsiyon işlemleri sırasında ve kapalı alanlarda Güvenli Sosyal Mesafe düzenlemesi için işaretlemeler yapılarak önlemler alınmıştır.

7.    Misafirlerimizin kullanımı için Resepsiyon bölgesi ve ortak kullanım alanlarında alkol bazlı el antiseptiği /dezenfektanı, koruyucu ekipman bulundurulmaktadır. Misafirlerimize, resepsiyonda ve ortak alanlarda Covid-19 ile hijyen konusunda alınan önlemler ve uygulamalar ile misafirlerimizin uyacakları kurallar hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır. Misafirlerimizin hijyeni ve sağlığı için online check-in uygulaması hizmete açılmıştır.

8.    Resepsiyon bölümünde oda kartı, havlu kartı, kalem, resepsiyon zili vb. ekipmanların kullanımı durumunda dezenfeksiyonu gerçekleştirilerek uygun şekilde muhafazası sağlanmaktadır.

9.    Uluslararası hijyen standartlarına sahip lisanslı dezenfekte ve temizlik ürünleri ile periyodik olarak açık alan ve kapalı alan dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

10. Her ne kadar Covid-19 havadan havaya bulaşmasa da ortamın düzgün havalandırılması ve hava filtrelerinin düzenli temizlenmesi kişiden kişiye burun veya ağızdan küçük damlacıklar yoluyla bulaşmasını önlemektedir. Otel bünyesinde bulunan tüm havalandırma sistemlerimizin filtre ve sterilizasyon işlemleri tamamlanmış olup periyodik olarak kontrol edilmektedir.

11. Restoranlarımızdaki yerleşim planı, masalar arası mesafe 1,5 metre olacak şekilde ayarlanmıştır. Masalar, bir sandalyenin arkasından başka bir sandalyenin arkasına kadar olan mesafenin 1 metreden fazla olacak şekilde yerleştirilmiş ve misafirlerimizin oturma alanları en az 1 metre mesafeden birbirlerine bakacakları şekilde düzenlenmiştir.

12. Yemek masaları ve mobilyalarının, masa üstü ekipmanlarının (tek kullanımlık olanlar hariç) alkol bazlı ürünlerle temizlikleri her müşterinin kullanımı sonrasında yapılmakta olup, masa üzerinde tek kullanımlık tuzluk, biberlik ve peçetelik bulundurulmaktadır.

13. Yiyeceklerle temas kurulmaması adına açık büfede bulunan yiyecekler önlemler dahilinde hijyen eğitimli ve sertifikalı personel tarafından misafirlerimize servis edilmektedir.

14. Yeme ve içme alanlarında servis ekipmanları düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Ortak kullanımda olan çay/kahve makinesi, sebil, içecek makinesi ve benzeri cihazların kullanımı, hijyen uygulamaları ve önlemleri sebebi ile görevli aracılığı ile yapılmaktadır.  

15. Gıda girdi kabul, hazırlık, işleme ve servis-sunum proses basamaklarına istinaden uygulanması gereken gıda güvenliği sağlanarak mutfaklarda oluşturulan temizlik ve hijyen protokolü uygulamaları kayıt altında tutulmaktadır.

16. Açık havuz ve plaj çevresinde tuvaletler, duş ve soyunma kabinleri için öngörülen temizlik ve dezenfeksiyon faaliyetleri periyodik olarak yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Şezlongların arası sosyal mesafe kurallarına uygun ölçüde düzenlenmiştir.

17. Havuz suyundaki klor seviyesi düzenli olarak ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Eğitimli personel kontrolünde havuzların kullanımı sırasında gerekli sosyal mesafe kurallarına uyulması hakkında bilgilendirmeler ve kontroller sağlanmaktadır.

18. Spor salonumuzun giriş-çıkış saatleri ve salonu kullanacak kişi sayısı sınırlandırmış olup, her kullanım sonrası tüm ekipmanlar dezenfekte edilmektedir.

19. SPA içinde uygun hava kalitesi sağlanmış olup, nem oranı kontrol altına tutulmaktadır. Kese, sabun, duş jeli, şampuan vb. malzemeler tek kullanımlıktır.

20. Sauna, hamam, buhar banyosu gibi alanların misafirlerimiz tarafından kullanım süresi en fazla 30 dakika ile sınırlandırılmıştır. Kullanımlar rezervasyonla ve sınırlı sayıda kayıt tutularak yapılacaktır.

21. Otel bünyesinde gıda ürünlerinin tedariği ve üretimini yapan birimlere, geçici olarak giren tedarikçiler, bakım elemanları, mal getiren şoförler vb. kişilerin, işletme çalışanlarıyla herhangi bir temasta bulunmaması, sosyal mesafe kuralı korunarak ve koruyucu ekipman kullanarak işlemlerini yapmaları konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

22. Covid-19 tedbirleri kapsamında alınacak önlemlerin takibi ve acil durumlarda müdahale edilmesi, sağlık ile ilgili konuların danışılması amacı ile 24 saat hizmet veren sağlık personellerimizin bulunduğu ‘Sağlık Destek Masası’ oluşturulmuştur. Ayrıca otel bünyesinde izolasyon odamız mevcuttur.

23. Otelimizde oluşturulan ‘Atık Yönetim Protokolü’ doğrultusunda, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın kullanım alanlarına gri renkli atık kutuları temin edilmiştir. Tüm maske, eldiven gibi malzemeler bu atık kutularında toplanarak, diğer atıklar ile birleştirilmeden bertaraf edilmektedir.

24.  Çalışanların ve ziyaretçilerin giriş ve çıkışlarında temassız ateş ölçer ile vücut ısısı ölçümleri yapılmaktadır. Yapılan ölçümler kayıt altında tutularak, olası bir acil veya şüpheli durumda otel içinde belirlenen acil durumlarda izolasyon alanları oluşturularak, yetkili kişi ve kurumlar bilgilendirilecektir. 

yalova terma city

YALOVA'NIN EN BÜYÜK TURİSTİK TESİSİNE HOŞGELDİNİZ!

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve öneri/şikayet bildirmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.