Yalova Terma City, ING Basketbol Süper Ligi takımlarından Semt77 Yalovaspor’un sponsorudur. Temsilcimize, ING Basketbol Süper Ligi 2021-2022 sezonunda başarılar dileriz.

Detaylı Bilgi için Tıklayın!
BOOK YOUR STAY
1
Jul, 2022
2
Jul, 2022
1
Adults
0
Children

Blog

Marmara’da Görülmesi Gereken 10 Kıyı Kasabası

Marmara’da Görülmesi Gereken 10 Kıyı Kasabası

İstanbul ve çevresindeki illerde yaşayanların deniz ve güneş tatili yapmak için aslında çok da uzaklaşmalarına gerek yok. Marmara Bölgesi’nde de kısa tatiller ya da hafta sonu kaçamakları için tercih edilebilecek pek çok kıyı kasabası bulunuyor. Sizin için Marmara’da bulunan birbirinden güzel kıyı kasabalarını mercek altına aldık.

Marmara’da Görülmesi Gereken Kıyı Kasabaları

1) Erdek, Balıkesir

Erdek, Balıkesir

Erdek, Balıkesir’e bağlı fakat Marmara denizine kıyısı bulunuyor. Körfezde bulunduğundan dolayı, en temiz denize sahip Marmara kıyılarından biri.

Küçük ve sevimli bir sahil kasabası olan Erdek’te sakin ve keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün.

Plajlarına gidebilir, köylerini gezebilir, seyir terasından manzara seyredebilir, sahilde keyifli vakit geçirebilir, en popüler noktası olan Kapıdağ Yarımadası’na gidip doğanın tadını çıkarabilir, açık hava müzesini gezebilir ve 1860 yılında dikilmiş, “Anıt Ağaç” adıyla anılan fıstık çamını kucaklayabilirsiniz.

Erdek’te ekonomik fiyattaki butik otel ve pansiyonlarda konaklama imkanı bulunuyor.

Erdek’e gitmek için özel araçotobüs ya da kiralık araç kullanabilirsiniz. Feribotla Bandırma’ya geçip, oradan devam etmek, yolunuzu daha da kısaltacaktır.

2) Erikli, Edirne

Erikli, Edirne

Erikli, Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı bir köydür ve Saros Körfezi’ne kıyısı vardır. Dünya üzerinde kendi kendini yenileyen üç körfezden biri olan Saros’un tertemiz sularıyla çevrilmiş olan Erikli’de sükunet dolu ve bol oksijenli bir tatil yapmak mümkün.

İncecik kumlarla bezenmiş koyları ve plajları uzun saatler vakit geçirilecek türden. Köyün girişinde bulunan ve flamingoların yüzdüğü Tuz Gölü ve yemyeşil köyleriyle tam bir yazlık mekanı olduğunu söylemek gerekiyor. Küçük otel, pansiyon ya da kiralık evlerde konaklama imkanı bulunmaktadır.

Erikli’ye kara yolu üzerinden özel ya da kiralık araçla ve otobüslerle ulaşmanız mümkündür.

3) Avşa, İstanbul 

Avşa Adası, Balıkesir

Avşa Adası, Marmara Bölgesi’nin en popüler tatil merkezlerinden biridir. Uzun yıllar boyunca özellikle İstanbul sakinlerinin başından sonuna kadar yazlarını geçirdikleri yerlerden biri oldu. Fakat kısa tatiller için de tercih edilebilir bir rota olduğunu söylemek gerek.

Avşa’da popüler plajlardan ya da gizli saklı kalmış koylardan denize girebilir, meşhur Avşa Çarşısı’nı gezebilir, sahil şeridinde uzun ve keyifli yürüyüşler yapabilir, şarap fabrikasını gezerek, tadım yapabilirsiniz.

Burada, kısa zaman içerisine pek çok aktivite sığdırıp, dinlenebileceğiniz türden bir tatil yapmak mümkün.

Konaklama için de ev kiralayabilir ya da adada bulunan otelleri, pansiyonları tercih edebilirsiniz.

Avşa’ya arabalı feribot ya da gemiyle ulaşım sağlanabilir.

4) Şile, İstanbul

Şile

Şile, İstanbulluların en sık kaçamak yaptığı balıkçı köylerinden biri. Aslında İstanbul’a bağlı olan ve Karadeniz’e kıyısı bulunan bir ilçe.

Her mevsim ayrı bir güzellik vaat eden Şile’nin uzun sahilinde yürüyüşler yapabilir, plajlarından denize girebilir, ara sokaklarında kaybolarak gezebilir, meşhur balık restoranlarında lezzetli yemeklerle kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Şile Kalesi’ne çıkmayı ve meşhur deniz fenerini görmeyi de ihmal etmeyin. Şile’de konaklama hizmeti veren birbirinden şık butik oteller ve pansiyonlar bulunuyor. Dilerseniz, dönemlik ev kiralama imkanı da var.

Şile’ye özel ya da kiralık araçla ve otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

5) Ağva, İstanbul

Şile’ye bağlı bir köy olarak geçen Ağva, tıpkı Şile gibi Karadeniz’e kıyısı olan küçük ve sevimli balıkçı köylerinden biri.

Ağva Şile

Ağva’nın tam ortasında bulunan nehrin güzelliği her mevsim başka bir boyuta varıyor. Üstelik manzarasıyla yetinmeyip, nehirde kanoyla geziye çıkabilir ya da yüzebilirsiniz.

Denize girmek için birbirinden güzel plajları, tarihi kalıntılarla dolu köyleri, tertemiz havasıyla tam anlamıyla hafta sonu kaçamağı yapılacak bir yer burası.

Ağva’da her bütçeye ve zevke hitap eden butik oteller, pansiyonlar var. Ayrıca, dönemlik ev kiralayıp, konaklama imkanı da sunuluyor.

Ağva’ya özel ya da kiralık araçlarla ve otobüsle ulaşım sağlamanız mümkündür.

Terma City

Comment (0)

1
Jul, 2022
2
Jul, 2022
1
Adults
0
Children